Dużo osób uważa, że kupno mieszkania z rynku wtórnego ma dużo więcej zalet niż kupno mieszkania z rynku pierwotnego. W przypadku rynku wtórnego można często negocjować cenę i zaoszczędzić sporo pieniędzy. Mało kto jednak wie, że istnieje szereg korzyści, które są związane z podpisaniem umowy deweloperskiej. Dlaczego? W końcu chętnych na mieszkania z rynku pierwotnego nie brakuje, prawda?

Przesyt mieszkań

W większych miastach na rynku pojawia się coraz więcej mieszkań. Nabywców jest jednak z reguły tyle samo, dlatego deweloperzy dwoją się i troją, żeby zaproponować potencjalnym klientom konkurencyjne oferty. Wiele osób uważa, że mieszkania z rynku wtórnego są drogie, jednak właśnie dzięki konkurencyjności mieszkań i różnych cen u deweloperów można kupić tanie mieszkanie z rynku pierwotnego – dodatkowo w bardzo dogodnej lokalizacji i w nowoczesnym budownictwie.

Sztuczki deweloperów

W związku z przesytem mieszkań deweloperzy często stosują różne sztuczki, które mają zachęcić potencjalnego nabywce do podpisania umowy i zakupu mieszkania. Niżej przedstawiamy kilka najpopularniejszych trików, stosowanych przez deweloperów, które sprawiają, że możemy podpisać umowę w bardzo korzystnej cenie.

Rabat

Rabaty to chyba najpopularniejsza forma zachęcenia ludzi do zakupu. I nie chodzi tutaj wyłącznie o rynek deweloperski, a ogólnie o handel. Jednak w tym przypadku rabaty mają niejako wynagrodzić nabywcom dość długi czas oczekiwania na mieszkanie. Jeżeli chcesz kupić mieszkanie z rynku pierwotnego, to pamiętaj, że będziesz musiał na nie poczekać co najmniej kilka lat. Gdy budynek jest już na ukończeniu, to praktycznie niemożliwy jest zakup mieszkania.

Właśnie po to deweloperzy uruchamiają promocje i rabaty: może i poczekasz kilka lat, ale możesz zaoszczędzić nawet do kilkunastu tysięcy złotych, które przeznaczysz na nowy samochód.

Przedsprzedaż

Deweloperzy są sprytni – przedsprzedaż polega na podpisaniu umowy deweloperskiej przed ukończeniem budowy, dlatego przy tej formie również kuszą nas atrakcyjnymi rabatami. Czasem nawet prace wykonawcze jeszcze nie ruszyły, a deweloperzy kuszą potencjalnych nabywców promocjami. Tutaj można osiągnąć rabat nawet 40 czy 50 tysięcy złotych, dlatego ta opcja zdecydowanie jest warta rozważenia.

Tymczasowe promocje

Nie ukrywajmy: wszystkie przedsprzedaże i inne promocje mają przyciągnąć klientów tylko po to, żeby deweloperom jak najszybciej zwróciła się inwestycja w budynek. Rzadko jest tak, że od razu zwraca się im całość pieniędzy, jednak już spora część zwraca się na samej przedsprzedaży. Dlatego też deweloperzy na różnych etapach inwestycji organizują czasowe promocje – przykładowo potencjalny nabywca ma tylko miesiąc lub dwa nad zastanowieniem się, czy chce nabyć mieszkanie. To bardzo mało czasu, jednak ceny kuszą: czasem można uzyskać aż kilkadziesiąt tysięcy złotych rabatu! No i pamiętaj: rzadko zdarza się, żeby deweloper oferował zniżkę przy gotowym, wybudowanym już mieszkaniu, chociaż zdarzają się takie sytuacje. Rzadko, ale się zdarzają.

Obniżanie cen

Często deweloperzy robią research i sprawdzają swoją konkurencję. Gdy odkrywają, że mogą trochę zejść z ceny i podpisać umowę deweloperską, robią to prawie natychmiastowo – oczywiście jeżeli będzie im się to opłacało. Często więc deweloper decyduje się albo na obniżenie cen albo na promocje czy rabaty w momencie, w którym rozmawia z potencjalnymi nabywcami. Często proponuje się wykończenie mieszkania w cenie zakupu, a także niejednokrotnie można spotkać się z oferta darmowej zmiany układu mieszkania.

https://osiedlenovo.pl/