www.ksr2-belchatow.com.pl

Istota outsourcingu w uproszczeniu sprowadza się do tego, że firma, niezależnie od proflu działalności może przekazać innej firmie wykonanie pewnych zadań. To rozwiązanie bardzo wygodne i funkcjonalne dla tych firm, które nie chcą tracić czasu na wykonywanie zadań, które nie leżą w zakresie działalności firmy. W takiej sytuacji zleca się zadanie danej firmie skupiając się na celach, które są dla firmy strategiczne. Zadania zlecone to często zadania, których znaczenie jest dla firm niewielkie. Jednak mimo to ich wykonanie jest niezbędne.

Firma, która decyduje się na zlecenie zadań musi zdawać sobie sprawę z tego, że będzie musiała na cel wygospodarować odpowiednie fundusze, które pozwolą pokryć koszty wykonania zadań zleconych. Do przykładowych zadań zleconych należą między innymi zapewnienia cateringu czy też ochrony. Jak więc widać istota tych zadań nie jest wcale znikoma, bowiem wykonanie zadań umożliwia firmie sprawne funkcjonowanie na rynku. Często też do zadań zleconych należy ochrona. Zazwyczaj to zadanie firmy powierzają firmom zewnętrznym.

Co na wpływa? Przede wszystkim fakt, że firma zlecająca nie posiada odpowiednio wykwalifikowanych i doświadczonych pracowników.