www.primacharter-va.pl

Polki całkiem dobrze radzą sobie w biznesie i z roku na rok, wbrew stereotypom, umacniają swoją pozycję na rynku. Przedsiębiorczość i umiejętność prowadzenia interesów to już nie tylko cechy mężczyzn.

Jedną z przedstawicielek płci żeńskiej, która jest dowodem na to, że kobiety również potrafią zarządzać przedsiębiorstwem, jest Anna Socha. Kobieta od dwóch lat jest prezesem zarządu Polskiej Grupy Farmaceutycznej.

Zanim jednak objęła to stanowisko przez wiele lat zdobywała doświadczenie w branży leków. Dziś Polska Grupa Farmaceutyczna SA jest jednym z wiodących dystrybutorów leków w Polsce.

Po skończeniu studiów na Wydziale Budownictwa i Architektury na Politechnice Łódzkiej Anna Socha zdecydowała się podjąć studia MBA w Polsko-Amerykańskim Centrum Zarządzania. Z branżą farmaceutyczną związała się w 1993 roku, kiedy to podjęła pracę w hurtowni leków, która w 1998 roku została przekształcona w Polską Grupę Farmaceutyczną SA.

Od 1995 roku Anna Socha była w hurtowni dyrektorem do spraw kredytowania aptek. W 1999 roku awansowała i została członkiem zarządu.

Sprawdź: Wywrotnica w Bramidan!

www.azspodlasie.eu