Solange Olszewska – przedsiębiorcza Polka

www.warsawstartupgame.pl

Od kilku lat na liście najbogatszych Polek wg Forbesa można znaleźć Solange Olszewską. Jak udało się jej dostać do świata biznesu i znaleźć w tak prestiżowym rankingu? Przedstawiamy kilka najważniejszych informacji. Majątek bizneswoman wyceniany jest na jeden miliard złotych.

Mimo wykształcenia medycznego, Solange Olszewska nie zgromadziła majątku pracując w zawodzie. Wszystko za sprawą firmy Solaris Bus&Coach, którą Olszewska prowadzi razem z mężem. Przedsiębiorstwo jest jednym z czołowych producentów autobusów i tramwajów nie tylko w Polsce, ale również w Europie.

Uważa się, że pojazdy produkowane pod tą marką to sukces polskiej motoryzacji. Historia firmy sięga 1996 roku, kiedy to z taśmy produkcyjnej zjechały pierwsze autobusy. Trzy lata później rozpoczęto produkcję autobusów niskopodłogowych, które zrewolucjonizowały rynek pojazdów dla komunikacji miejskiej.

Bez wątpienia sukcesu firmy nie byłoby, gdyby nie umiejętności do prowadzenia interesów i zarządzania ludźmi Solange Olszewskiej.