Puste kalorie Twój wróg!

Rozsądnie ułożona dieta powinna uwzględniać wszystkie niezbędne składniki, które decydują o właściwym funkcjonowaniu naszego organizmu. Jednak w praktyce zbyt często doprowadzamy do sytuacji, w której nasze żywienie nie jest dostatecznie zbilansowane.

Pociąga to za sobą konkretne konsekwencje w postaci niedoboru jednych składników, a nadmiaru innych. Do najpoważniejszych problemów współczesnej diety należą szeroko rozumiane puste kalorie.

Ich źródłem są słodycze, żywność przetworzona oraz fast-foody. Idealnie byłoby, gdybyśmy wyeliminowali te wszystkie rzeczy z naszej diety, a przynajmniej ograniczyli do minimum.

Rzecz jasna nie dajmy się zwariować. Nikomu nie stanie się nic złego, jeśli raz na dłuższy czas pozwolimy sobie na hamburgera i frytki smażone na oleju palmowym.

Ważne jest jednak to, abyśmy nie uczynili z takich produktów fundamentu naszych codziennych posiłków. Jeśli chcemy zobaczyć jakie daje to efekty, możemy przyjrzeć się społeczeństwu amerykańskiemu, które jest żywym dowodem na fatalne skutki pustych kalorii.

www.ceefinancialhub.pl