Mistrzostwo świata w piłce nożnej

www.ktp.edu.pl

Piłkarze grający na co dzień w najlepszych klubach europejskich rywalizują na wielu płaszczyznach. W każdym sezonie walczą o mistrzostwo danego kraju, puchar i superpuchar krajowy, a także podejmują rywalizację w Lidzie Mistrzów bądź Lidze Europejskiej.

Za występy w drużynie klubowej otrzymują oni ogromne pieniądze, jednak zdaje się, że nie na tej płaszczyźnie można zdobyć najbardziej prestiżowe trofeum we współczesnym futbolu. Każdy piłkarz marzy o mistrzostwie świata, ponieważ zawodnicy, którzy je wygrywają na stałe przechodzą do historii piłki nożnej.

Owszem, zwycięstwo w Lidze Mistrzów czy też wygranie krajowej ligi to również ogromny wyczyn. Zapewne każdy piłkarz zamieniłby je jednak na tryumf w mundialu.

Nawet igrzyska olimpijskie, które w wielu innych dyscyplinach są najbardziej prestiżowe, nie kuszą tak piłkarzy jak mistrzostwa świata. Wynika to zapewne z faktu, że wprowadzono tam ograniczenie wiekowe dla zawodników – reprezentacje składać się muszą z piłkarzy do 23 lat oraz ewentualnie z trzech starszych graczy.