Kolokacja

Korzystając z usług outsourcingowych mamy możliwość wykorzystywania zewnętrznych sprzętów internetowych udostępnianych przez zewnętrzną firmę. W sytuacji, w której nasza firma posiada własne urządzenia, a przede wszystkim dobrej jakości i wysokiej wydajności serwer, wydawać by się mogło, że korzystanie z usług outsourcingowych jest po prostu zbędne. Jednak okazuje się, że w opisanej sytuacji współpraca z zewnętrzną firmą jest jak najbardziej potrzebna i przynosi wiele korzyści, szczególnie, gdy dotyczy to firmy o bardzo dużej przepustowości danych, a szczególni tak zwanych e-biznesów. Ogromny postęp, jakim jest powstawanie coraz większej liczby internetowych sklepów, czy prowadzenie firm za pośrednictwem sieci, doprowadził do powstania kolokacji outsourcingowej.

Innymi słowy udostępniania przestrzeni, a także urządzeń technicznych, które mają służyć do umieszczenia w nich oraz podłączenia do zewnętrznej sieci niezbędnych urządzeń, którymi dysponuje dane przedsiębiorstwo. W dziedzinie IT chodzi głównie o możliwość podłączenia serwera do profesjonalnej serwerowni, udostępnianej w ramach umowy outsourcingowej. Jest to najbardziej korzystne udostępnienie infrastruktury technicznej, na której bazuje każdy e-biznes. Kolokacja zapewnia ciągłość pracy, gwarantuje wysoką jakość oraz bezpieczeństwo w zakresie dostępu jak i zastosowania norm i zasad technologicznych.

Zapewnie szybkiego łącza internetowego to gwarancja większej przepustowości danych w szybszym czasie, co jest kluczowym elementem funkcjonowania internetowych biznesów.