Kariera błonnika

dieta.suplementydiety.net

Jakie znaczenie ma błonnik i dlaczego warto go włączyć do naszej diety? W ostatnim czasie słyszymy o nim coraz więcej i nie ma się czemu dziwić. Wpływa on bardzo korzystnie na procesy trawienne naszego organizmu, pomaga uregulować częstotliwość wypróżnień i tym samym podnosi komfort codziennego funkcjonowania.

Poza tym jest naturalnym składnikiem wielu smacznych produktów, więc spożywanie go nie stanowi wyrzeczenia. Jednym z najbogatszych naturalnych źródeł błonnika są jabłka – jakże chętnie zjadane przez Polaków.

W sytuacji, gdy z jakichś względów narzekamy na niedobór błonnika lub jeśli chcemy, aby w naszym żywieniu było go więcej niż do tej pory, możemy sięgnąć po odpowiednie suplementy diety. Istnieją specjalne preparaty błonnikowe, które można przyjmować na przykład z dodatkiem jogurtu lub po wymieszaniu z wodą.

Zjadając błonnik przynosimy ulgę jelitom, ale w szerszym ujęciu składnik ten działa osłaniająco na przewód pokarmowy jako taki. Najlepsze efekty uzyskamy łącząc go z inuliną i mielonym lnem.