Jeronimo Martins Polska

Portugalski inwestor w ciągu 20 lat zainwestował w Polsce ogromne sumy i zbudował w naszym kraju największą detaliczną sieć handlową – Biedronkę. Szacuje się, że sklepy zlokalizowane w ponad 900 miejscowościach są głównym miejscem zakupów dla blisko połowy gospodarstw domowych.

Ponadto w około 2,5 tys. sklepów i 14 centrach dystrybucyjnych zatrudnienie znajduje blisko 55 tysięcy osób, co powoduje, że Jeronimo Martins Polska jest największym prywatnym pracodawcą w Polsce.

Każdy sklep to miejsce pracy dla kilkunastu osób, a każde centrum dystrybucyjne zatrudnia około 200-300 pracowników. Inwestycje w budowę sklepów w całej Polsce znacząco przyczyniają się do poprawy rynku pracy.

Dla koncernu Jeronimo Martins nasz kraj jest kluczowym rynkiem. Dotychczas grupa zainwestowała tutaj ponad 10 mld złotych.

Tylko w 2013 roku dokonano inwestycji za 1,3 mld zł. Co ważne 90% produktów sprzedawanych w Biedronce pochodzi z Polski, co pozwala na rozwój lokalnych przedsiębiorstw i generowanie kolejnych miejsc pracy.

Przychody sklepów w Polsce wynoszą ponad 30 mld zł, a ze statystyk wynika, że każdego dnia sklepy odwiedza 4 miliony Polaków.