Jak zdrowo się odżywiać?

www.sprzetmuzyczny.net.pl

Jak jeść zdrowo i dobrze – o tym wie naprawdę niewielu, choć przecież to jedna z podstaw prowadzenia zdrowego trybu życia. Mówi się, że jesteśmy tym, co jemy i w pewnym stopniu jest to prawda, dlatego też bardzo ważne jest, aby rozsądnie dobierać pokarmy w naszej diecie.

Warto również zapamiętać kilka zasad odnośnie zdrowego odżywiania, dzięki którym będziemy mieli pewność, że robimy to w odpowiedni sposób. Eksperci zalecają, by jeść co najmniej trzy posiłki dziennie, a optymalnie robić to 4-5 razy na dzień.

W trakcie spożywania pokarmów nie powinniśmy się spieszyć, ani też stać, gdyż niekorzystnie wpłynie to na nasze trawienie. Najważniejszym posiłkiem jest śniadanie, które ma dostarczyć nam energię na kolejne godziny, z kolei kolacja nie powinna być zbyt obfita.

Trzeba także pamiętać o tym, by w swojej diecie zmieścić warzywa i owoce, a w ciągu dnia dobrze się nawadniać, unikając przy tym napojów gazowanych i kolorowych. Bardzo ważne jest mieć też regularne pory spożywania posiłków na co dzień.