Inwestycje światowego lidera

Amazon to światowy gigant w branży sprzedaży internetowej. Przedsiębiorstwo prowadzi największy na świecie sklep internetowy. Od niedawna amerykańska firma swoje inwestycje lokuje w Polsce. Do tej pory Amazon zainwestował i otworzył w naszym kraju 3 magazyny, które są centrami logistycznymi ze sprzętem dostępnym np. w https://www.nagrzewnice-sklep.pl/pl/katalog/kurtyny-powietrzne .

Dwa z nich znajdują się koło Wrocławia, a jeden w podpoznańskich Sadach. Magazyny obsługują zamówienia głównie klientów z Niemiec. Szacuje się, że budowa każdej hali pochłonęła 100 milionów dolarów. Choć firma na polskim rynku działa krótko, bo zaledwie rok, zapowiada dynamiczny rozwój.

Zapowiadane jest budowa kolejnej hali w niedalekiej przyszłości. To dobra wiadomość dla Polski. Dotychczas Amazon zatrudnił w Polsce na stałe około 6 tysięcy osób, co pozytywnie wpłynęło na poziom bezrobocia. Ponadto około 7 tysięcy pracowników jest zatrudnianych przez firmę sezonowo.

Poza tym Polacy przygotowują się na rewolucję w e-handlu, licząc na to, że w najbliższym czasie serwis Amazon.com będzie działał także w Polsce.

https://www.dajano.pl/nadstawki-paletowe.php