Inwestycje Nestle w Polsce

rozwoj.cywilizacja.com.pl

Szwajcarski koncern Nestle uznawany jest za jednego z największych inwestorów w Polsce. Dotychczas spożywczy gigant zainwestował w naszym kraju około 2,2 mld złotych i wciąż planuje wdrożyć nowe inwestycje. Na polskim rynku mamy dostęp do ponad 1,5 tysiąca produktów firmy Nestle, które produkowane są na terenie naszego kraju.

Są to słodycze, kawa, woda, płatki śniadaniowe, wyroby kulinarne, produkty dietetyczne, lody i desery, produkty dla dzieci i niemowląt. Poza tym Nestle w Polsce daje pracę ponad 5 tysiącom osób, choć są plany zwiększenia tej liczby ze względu na dążenie do otwarcia nowej fabryki. Firma Nestle dzięki swoim inwestycjom w Polsce nie tylko wpływa na zmniejszenie bezrobocia, ale odprowadzając podatki ze swojej działalności do polskich gmin, przyczynia się do zasilania budżetów i poprawy infrastruktury.

Trzeba wspomnieć, że tylko w 2013 roku Nestle zainwestowało w Polsce ponad 160 mln złotych, a 700 mln złotych podatku dochodowego firma odprowadziła na rzecz Skarbu Państwa.