Gdy zakupujemy używany samochód

Przy zakupie używanego samochodu musimy być bardzo wyczuleni na to, co proponuje nam sprzedawca w komisie lub jakie dokumenty na temat samochodu przedstawia jego poprzedni właściciel. Na przykład często twierdzi, że samochód był praktycznie nieużywany, że wszystkie części wymienił przed sprzedażą i że przeszedł generalny przegląd.

Nawet, jeśli to nasz dobry znajomy lepiej jest sprawdzić, czy rzeczywiście można mu ufać. Dlatego przed każdym zakupem auta używanego konieczny jest przegląd części i sprawdzenie, które z nich powinny być natychmiast wymienione.

Na przykład możemy mieć do czynienia z częściami, jak świece, filtry powietrza i paliwa, czy olej, na których nie wolno oszczędzać – zbytnio eksploatowane mogą doprowadzić do poważnego uszkodzenia silnika. Ponadto są jeszcze części, których wady może wykryć dopiero przegląd z prawdziwego zdarzenia, a o których stanie technicznym powinniśmy mieć dokładniejsze informacji.

Należą do nich między innymi elementy układu hamulcowego, czyli tarcze, bębny, szczęki, cylinderki, czy płyn hamulcowy. Do takich części możemy wliczyć również zawieszenie, w tym drążki kierownicze, tuleje wahaczy, gumy stabilizatorów oraz pasek alternatora z napinaczem, automatyzatory, potrzebny może okazać się również przegląd klimatyzacji.

Warto sprawdzić u specjalisty, czy wszystko jest w porządku i które z tych elementów wymagają natychmiastowej wymiany. Wiedza potoczna, czy słowo sprzedawcy niestety mogą nie być wystarczające do zapewnienia bezpieczeństwa w naszym pojeździe.

Warto skorzystać z usługi wodorowania silnika, aby pozbyć się zalegającego w nim nagaru.

Czyszczenie tapicerki Rzeszów cywilizacja.com.pl